KONST / Litografier / Färglitografi 7954112
*
nr 795 4112
Rune Claesson
(f. 1930), Sverige
Färglitografi , Rune Claesson (f. 1930), Fjällmotiv, motivets mått: 47 x 64
Rune Claesson, svensk målare tecknare och grafiker född i Ulricehamn 1930.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 december 2012
kl 17:17:32
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Rune Claesson
Rune Claesson, svensk målare tecknare och grafiker född i Ulricehamn 1930.
Läs mer om Rune Claesson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fjällandskap fjällmotiv färglitografi grafik landskap landskapsmotiv landskapsmåleri litografi litografier litografiskt blad motiv med fjäll rune claesson svensk konstnär sverige
-
7235 Färglitografi
Elis Åslund (1872-1956), Sverige. Fjällmotiv. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:46
-
7064 Färglitografi
Jordi Arkö (f. 1951), Sverige. Röde orm. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:56
-
7293 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:42
-
7229 Färglitografi
Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Sommarskärgård..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:29
-
7220 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Kust. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:14
-
6070 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:17
*
Rune Claesson
Rune Claesson, svensk målare tecknare och grafiker född i Ulricehamn 1930.
Läs mer om Rune Claesson
nr 795 4112
Rune Claesson
(f. 1930), Sverige
Färglitografi , Rune Claesson (f. 1930), Fjällmotiv, motivets mått: 47 x 64
Rune Claesson, svensk målare tecknare och grafiker född i Ulricehamn 1930.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 december 2012 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Rune Claesson
Rune Claesson, svensk mÃ¥lare tecknare och grafiker född i Ulricehamn 1930.Läs mer om Rune Claesson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fjällandskap fjällmotiv färglitografi grafik landskap landskapsmotiv landskapsmåleri litografi litografier litografiskt blad motiv med fjäll rune claesson svensk konstnär sverige
-
7235 Färglitografi
Elis Åslund (1872-1956), Sverige. Fjällmotiv. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:46 -
7064 Färglitografi
Jordi Arkö (f. 1951), Sverige. Röde orm. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:56 -
7293 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:42
-
7229 Färglitografi
Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Sommarskärgård..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:29 -
7220 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Kust. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:14 -
6070 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:17